"Мідна", оцинкована, а насправді - з олова! |
І ось, коли «золотий» прошарок на поверхні каблучки зник від крутіння в руках «ух-ти якої штуковини», ми вирішили використати її для наступних дослідів. Ідея полягала в тому, щоб відновити мідну поверхню старої каблучки реакцією між оксидом міді та спиртом. Якщо мідний виріб прожарити в полум’ї, на його поверхні утворюється оксид чорного кольору – купрум (ІІ) оксид (CuO), який реагує зі спиртом, окиснюючи його до ацетальдегіду. При цьому відновлюється мідь. Цю реакцію завжди проводять з мідною дротинкою, але ми спробували провести її з каблучкою. І ось, коли мідна каблучка провела у відкритому космосі полум’ї пару хвилин, з її надр стала просто литися біла рідина, яка, застигаючи, перетворювалась на метал сріблясто-білого кольору. Як добре, що ми завжди беремо з собою відеокамеру (Артем,Ілля -!). Дивіться:
У сріблясто-білому металі, що витопився з каблучки, ми впізнали олово. Температура плавлення олова (цини) -231,9⁰С, це легкоплавкий метал, який використовують як припій для сплавлення металів. Олово ми віддали дідусю Дмитра, власнику старовинної «мідної» каблучки, яка так багато зробила для збагачення гуртківців хімічними знаннями J А дідусь вже віддасть його своєму старому паяльнику.
А ось реакція
відновлення міді з окиду (взаємодія купрум (ІІ) оксиду з етанолом):
А ось реакція
відновлення міді з окиду (взаємодія купрум (ІІ) оксиду з етанолом):
2 коментарі:
Доброе время суток, уважаемая Ольга Николаевна! Спасибо за оценку моему блогу! А что я должна делать с эстафетой? С уважением Носова Елена (электронный адрес: elenosov@rambler.ru)
Так дійсно цікаво було дізнатись про мідь..Ніколи б не подумала. Нещодавно подруга пропоновуала купити золоті сережки http://www.zolotaobruchka.com/zolotij-vik-kabluchki/ проте теперь я вагаюсь щодо матеріалу. Кажуть найкраще це золото звичайно...
Дописати коментар